Website Language

واحدهای تولیدی

        واحدهای تولید تحت پوشش شرکت توسعه صنایع شهد آذربایجان که در حال حاضر تحت نظر این شرکت فعالیت می نمایند به شرح زیر می باشند :   

 

 

1-1-  شرکت سهامی عام شهد (قندخوی )

1-2- شرکت قندارومیه (سهامی عام )

1-3- شرکت گلفام ارومیه (سهامی خاص )

1-4- قند آوین

 

 

1-1-     شرکت سهامی عام شهد (قند خوی)

 

 

     این شرکت در سال 1345 به صورت سهامی خاص با هدف احداث کارخانه استحصال شکر از چغندر قند در شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی تأسیس واز سال 1347 شروع به بهره برداری گردید.

     ظرفیت این شرکت در ابتدای تأسیس 1500 تن چغندر قند در شبانه روز بوده که طی چند مرحله ظرفیت آن در حال حاضر 3500 تن چغندر قند در شبانه روز می باشد که قادر می باشد. سالیانه حدود 50000 تن شکر سفید از چغندر قند استحصال نماید.

     این شرکت از سال 1376 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

 

 

1-2-     شرکت قندارومیه (سهامی عام)

 

 

     این شرکت در سال 1349 به صورت شرکت سهامی خاص در 22 کیلومتری جاده ارومیه به سلماس واقع در آذربایجان غربی با هدف استحصال شرکت وسایر محصولات قندی از چغندر قند تأسیس گردید.

     ظرفیت این شرکت در ابتدای تأسیس         تن چغندر قند در شبانه روز بوده که طی چندین مرحله افزایش ظرفیت فعلی آن               تن دریافت چغندر قند و استحصال شکر آن می باشد. این شرکت در حال حاضر سالیانه حدود 50000 تن شکر سفید را از چغندر قند استحصال می نماید.

      این شرکت از سال 1384 به سهامی عام تبدیل و در حال حاضر در فرا بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

 

 

1-3- شرکت گلفام ارومیه (سهامی خاص )

 

 

     این شرکت از سال 1338 درشهرستان ارومیه واقع در آذربایجان غربی با هدف تولید انواع محصولات غذایی مورد مصرف خانواده نظیر انواع سرکه (رنگی، سفید، بالزامیک، خرما، توت، سیب ) رب گوجه فرنگی، انواع پوره میوه ها، ترشیجات مختلف، انواع عرقیات گیاهی و محصول کاپاریس (خاویار گیاهی ) شروع به کار نمود.

     محصولات این شرکت به صورت عمده به عنوان مواد اولیه سایر کارخانجات تولید مواد غذایی وبه صورت محصول نهایی برای مصرف در فروشگاه های مواد غذایی در اختیار مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد.

 

 

1-4- قند آوین

 

 

     این شرکت در سال 1368 تأسیس شده و در ابتدای جاده خوی به تبریز واقع گردیده است. این شرکت قادر به تولید قند کله و شکسته به صورت فله ای و بسته بندی شده می باشد. با توجه به اینکه این شرکت در نزدیکی شرکت شهد(قند خوی ) واقع گردیده با استفاده از شکر تولیدی در کارخانه خوی همواره قادر به تحویل نیازهای بازار می باشد. از محصولات دیگر این شرکت شکر به صورت بسته بندی نیز می باشد.